O nas

Nasza Historia

W 1989 powstał fundament B GREEN firmy Callapor A/S.

Początkową ideą firmy, była produkcja cebulek Kalii w Portugalii. Zatrudniono wykwalifikowany sztab pracowników, który pozwolił na płynne rozwinięcie produkcji. Zapoczątkowało to kolejny etap rozwojowy, którym była dystrybucja donic ceramicznych. Na tym etapie firma zmieniła nazwę na B GREEN i prężnie powędrowała na szczyt listy dostawców donic ceramicznych w Danii.     

2004 rok zapoczątkował rozszerzanie sieci hurtowej sprzedaży na terenie Skandynawii i części Europy. W tym roku B GREEN zapoczątkował również uczestnictwo na targach ogrodniczych FROMLAND SHOW. Następnie szybko, ale zdecydowanie B GREEN poszerzył bazę klientów i po raz pierwszy uczestniczył w targach Formex w Sztokholmie w 2009 roku. Kolejno w 2011 wystawiliśmy produkty w Oslo. Rok 2019 dał początek nowej przygodzie B GREEN, która zdecydowała rozwinąć swoją działalność na terenie Polski, występując na GARDENII 2020.

Dziś B GREEN bierze udział w 10 pokazach rocznie.

Ceramika patynowana

Asortyment B GREEN to linia bardziej “rustykalna”. Stale poszerzamy naszą ofertę ceramiki naturalnie i prawdziwie patynowanej. Obecnie jesteśmy największym dostawcą tych wyjątkowych donic w Europie. Nasza seria RAW Cement jest znana ze swej prostoty, a klasyczne wzory ceramiki spełniają wiele potrzeb i oczekiwań.

B • GREEN to firma zielona i innowacyjna - dlatego stawiamy na naturalne materiały i inne produkty przyjazne środowisku. Nasze rustykalne donice idealnie pasują do domu i ogrodu oraz pasują do Twojego wystroju

Ostatnio dodaliśmy do naszej oferty linię Vintage. Ta seria jest wyjątkowa, ponieważ każdy produkt jest naturalnie “stary”, a każda metalowa lub drewniana skrzynia faktycznie jest wiekowa. Patyna na donicach jest naturalnie wytwarzana poprzez długi proces leżakowania w odpowiednich warunkach.

Jako klient możesz przeglądać nasze produkty i ich ceny w sklepie internetowym. Zamówienia można składać niezwłocznie po otrzymaniu przez nas hasła do konta w sklepie internetowym przez 24 godziny na dobę.

B GREEN przykłada się do prawidłowego procesu produkcyjnego z racji czego często odwiedzamy naszych dostawców, aby dbać o prawidłowy proces produkcyjny oraz odpowiednio go ukierunkować z uwagi na środowisko. Przywiązujemy dużą wagę do warunków w jakich powstają nasze produkty. Ponadto B GREEN wspiera sierociniec w delcie Mekongu w Wietnamie.